A SZÍNHÁZ ÁRAMLATÁBAN
Stresszméréssel kísért színházi tréningprogram bemutató alkalmak
május 22-én és május 29-én szerdánként 18.30-21:30 -ig
MI VÁRHATÓ?
Flow, váratlan helyzetek és integráció, a kreativás fejlesztése, a közvetlen reakciók felszabadítása, a figyelem kiélesítése. Felszabadító, stresszcsökkentő hatású gyakorlatok. Kijátsszuk, kimozgatjuk magunkból a feszültségeket. Gyakorloljuk az áramlatba lépést. Egymáshoz kapcsolódunk, megőrizve figyelmünket önmagunkon is.
Az Overskudd, a skandináv technológiai forradalom egyik csúcsterméke, melynek köszönhetően a résztvevő reális alapbenyomást kap saját stressz és a pihenés szintjéről, fizikai állóképességéről, alvási jellemzőiről. A szívritmust (applikáción és az online rendszerben azonnal látható) elemzése rámutat azokra a nehézségekre, amelyek nyelik az életünkben az energiát. Már egy rövidebb mérés is komoly eredményeket hoz az életvezetés-tudatosság terén, de a hosszabb mérési időszakokkal biztosabban elkerülhetőek régi rossz, és stabilizálhatóak pozitzív új szokások.
A heti rendszerességú találkozókon illetve a kétnapos képzésen és a hozzá kapcsolódó egy hetes mérés során különféle szempontokból tanulmányozzuk stresszválaszainkat. Megismerjük saját stresszkarakterünket.
Maximális csoportlétszám: 12 fő.
Életkor: 19-60 év.
KIKET VÁRUNK
titeket, akik épp keresik az új helyüket a világban és az egyik megoldásotok a stressz csökkentése lenne ehhez
titeket, akik munkahelyükön, családjukban vagy a kapcsolataikban kiemelt stresszterheléssel küzdötök és szeretnének ellenállóbbá válni a kihívásokkal szemben
titeket, akik megismerni, fejleszteni szeretnétek kreatív éneteket, új utakon
titeket, akik művészeti, színházi környezet inspiráló, ezért szívesen vesztek részt egy interdiszciplináris művészeti tréningprogramban
titeket, akiket érdekel, hogyan javíthatnátok emberi kapcsolataitok minőségén
KI VEZETI
A tréninget Simon Balázs rendező, színházi szakember vezeti, aki a művészetterápiás és részvételi színházi tréning stresszállapotra gyakorolt hatását kutatja. Az eddigi kutatások megállapították, hogy a művészeti gyakorlatok stresszt enyhítő, vitalizáló hatása mérhető:
“A színházi tréning jelentősen csökkenti a szorongást, és hosszabb távon ellenállóvá tesz a stresszel szemben."
Kutatók által kidolgozott protokoll kis csoportokban fejleszthetővé és elemezhetővé teszi a személyes jóllétet. Simon évtizedes tapasztalattal vezet terápiás hatású színházi tréningeket első sorban a társadalom sérülékeny szegmenseiben.
A Simon Balázzsal készített interjút itt hallgathatjátok meg.
TUDOMÁNYOS HÁTTÉR
A fenti protokoll eszközkészletét ajánljuk fel a jelentkezők számára, beleértve a kérdőívek felvételét és az egészségmérő digitális eszközök használatának lehetőségét.
A szenzor és a saját telefon segítségével rögzített mérések, és naplóbejegyzések révén, az elemzőfelületen követhetővé válik a nap különféle tevékenységeinek aktuális stresszterhelése. A tréningek közben is zajló mérések lehetővé teszik a résztvevők számára a társas viszonylatokban átélt stressz mértékének, jellegének megfigyelését.
A stressz/ellazulás adatokról és a kérdőívek visszajelzéseiről a egyéni találkozások alkalmával lesz lehetősége beszélni a résztvevőknek.
A színházi tréning során szabályjátékok és páros és nagycsoportos improvizációk meghozzák a flow élményét. A játék hatékonyan oldja a viselkedés és az érzelmek kontrollját. A performatív játékok pozitív hatásában fontos szerepet játszanak a színház felszabadult és biztonságos terében létesülő személyes kapcsolatok.
A személyes fejlődés megfogható, a figyelem és az önbizalom terén. Az improvizációk során új megküzdési módok jelennek meg, amelyek könnyedén beépülnek a viselkedésrepertoárba.
GYAKORLATI TUDNIVALÓK
Jelentkezés a színházas tréningcsoportot bemutató két alkalomra
Az ár 19 000 forint, amely magában foglalja:
1 - Az áramlat tréninget, szerdánként 18.30-tól 21.30 óráig, összesen 6 óra
2 - A stresszmérő eszköz, az Overskudd használatát (overskudd.com, overskudd.hu),
3 - A csoportfolyamatok hatásának személyre szabott mérését és annak elemézését (a folyamat előtt és utáni személyiségkérdőívek felvételét és a szívritmus mérő műszer adatainak elemzését).
Ha jelentkeznél, kérjük, töltsd ki a jelentkezési lapot: itt.
A tréning teljes árából ELTE hallgatók és oktatók számára kedvezmény kérhető. Amennyiben ezzel élni kívánsz ezt kérlek előre jelezd.
A kétnapos workshop és a szerdai tréning az Erzsébet királyné útja 18. alatt található, Fűszer & Csemege közösségi térben lesznek. (Bejárat az Uzsoki utca felől, keresd a tojást!, busszal megközelíthető az 5-ös busz Laky Adolf utcai megállójából. )